Tisková zpráva: #BlackoutTuesday: černý čtverec na podporu boje proti nerovnostem

#BlackoutTuesday: černý čtverec na podporu boje proti nerovnostem

Smrt George Floyda v Minneapolis odstartovala spory a vyjadřování se přes globální sociální sítě. Přes sociálnísítě lidé vyjadřují svou podporu a zastání. 

Lidé na celém světě dělají, co mohou, aby zvýšili povědomí o rasové nerovnosti a podporovali kampaň #BlackLivesMatter prostřednictvím Twitteru, Instagramu, TikToku a dalších. Pokud jednu z uvedených sítí, určitě jste viděli zveřejněný příspěvek v podobě černo černého čtverce. Sdílení černého čtverce je trendem dnešního dne. Sdílí ho celebrity, politici a také veřejnost.

Snímek obrazovky 2020-06-02 v 18.51.01

 

Jaký význam má Black Square na Instagramu?

Na podporu protestů #BlackLivesMatter po smrti George Floyda lidé vkládají do svého Instagramového feedu obyčejný černý čtverec.  Ten představuje podporu kampaně Blackout Tuesday probíhající po celém světě, dnes v úterý 2. června.

 

Co je Blackout Tuesday?

Blackout Tuesday je kampaň, která se prosazuje na sociálních sítích, kde se lidé rozhodnou celý den upustit od zveřejňování příspěvků na svých účtech na sociálních sítích, aby ukázali solidaritu protestům #BlackLivesMatter. Zpočátku Blackout úterý začalo s hudebním průmyslem, ale nyní se rozšířilo i do dalších oblastí, čehož se účastní všichni. Příspěvky mají hashtagy #BlackoutTuesday a #TheShowMustBePaused.

Mnozí argumentovali, že přestávka v sociálních médiích situaci nepomůže, protože v tuto chvíli bychom měli spíše pořádat demonstrace. Black Tuesday by však měl být časem na pátrání a přemýšlení o tom, co se právě teď ve světě děje. Každý člověk by si měl udělat čas na prostudování světových aktualit a vytvoření vlastního názoru na aktuální dění.

 

Zdroj, foto: hitc.com

 

 

 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru