Blackberry vykazuje značnou ztrátu a mění vedení i orientaci na klienty

Blackberry vykazuje značnou ztrátu a mění vedení i orientaci na klienty

Výrobce smartfonů Blackberry společnost Research in Motion (RIM) ohlásila plány na změnu orientace výroby mobilů z klientského trhu na firemní. Tím zároveň potvrdila propad prodejů za poslední tři měsíce.

Kanadská společnost je poprvé za šest let ve ztrátě. Na začátku března byla ztráta za tři předchozí měsíce 125.000.000 $, zatímco ve stejném období loňského roku měla zisk 934.000.000 $.

Ztráty Blackberry jsou způsobeny přechodem korporativních klientů na iPhone nebo smartfony s operačním systémem Android. Odchod oznámil také jeden z generálních ředitelů Jim Balsillie a David Yacht.

Výroba smartfonů Blackberry se za čtvrtletí snížila na 11,1 milionu kusů, což bylo o 21% méně než za předchozí tři měsíce. Naopak prodej Blackberry Playbook vzrostl na 500.000 kusů, což bylo způsobeno značnými slevami.

Za celý finanční rok byl čistý zisk společnosti 1,2 miliardy dolarů. V minulém roce byl ale zisk 3,4 miliardy dolarů. Výsledek tak byl horší, než předpokládali analytici, akcie firmy se propadly o 9 % a za rok ztratily 80 % své hodnoty.

Zdroj: Huffingtonpost

Štítky: ,

Komentáře

Nahoru