Blackberry tvrdí: Tablety jsou jen módní výstřelek

Blackberry tvrdí: Tablety jsou jen módní výstřelek

Tablety jsou dnes na výsluní zájmu a kdo je nezná, jako by nebyl. Thorsten Heins, CEO Blackberry, ale tvrdí, že všechen humbuk nebude mít dlouhého trvání. Má pravdu?

Podle jeho názoru jsou tablety jen mezičlánek a v průběhu nejbližších let budou nahrazeny nějakým jiným typem přístrojů. Tablety mají podle Heinse řadu nevýhod, které omezují jejich využití zejména v oblasti byznysu a to je odsuzuje k postupnému vyhynutí.

 Heins tvrdí, že již během pěti let bude princip tabletů zastaralý a nebude důvod je používat. Hodně lidí se již k tomuto jeho názoru kriticky vyjádřilo, jeho úvahy ale nejsou zcela neopodstatněné. Potřeby uživatelů v IT se rychle mění a zařízení musí tento trend respektovat.

Chystá Blackberry nový prototyp?

Možné to je. Firmě Blackberry se totiž na trhu s tablety zrovna dvakrát nedaří a firma by se ráda prezentovala jako průkopník v oblasti jiných typů zařízení. Pokud by se Blackberry v nejbližší době prosadil na trhu podobně, jako před lety Apple s iPadem, byla by to pro firmu skutečně výhra. Má ovšem velkou konkurenci. Průlom v technologiích mohou přinést třeba Google Glass a na trh se také dere řada nezávislých vývojářů a inovátorů.

Zdroj: https://www.ictmanazer.cz

Zdroj obrázku:https://blackberryczech.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru