Blackberry testuje funkci bezplatných hovorů

Kanadská společnost Research in Motion (RIM) začala testování funkce bezplatného volání přes službu BlackBerry Messenger (BBM) za podmínky připojení k internetu přes Wi-Fi. BBM Voice je zatím dostupný v Beta Zone.

BlackBerry Messenger se zatím používala pro bezplatnou obměnu zprávami mezi uživateli. Nyní je možné přepínat mezi funkcí zpráv a hlasové služby. Současně mohou dokonce chatovat a hovořit, jak je tomu třeba u Skype.

Současní abonenti BBM mohou tuto funkci získat bezplatně pomocí aktualizace služby. BBM je dostupná pro smartphony řady BlackBerry 6 a BlackBerry 7. RIM testuje bezplatné hovory pro spuštění nové verze BlackBerry 10, která je plánována na 30.leden 2013.

BlackBerry Messenger

Funkce BBM není dostupná přes modul mobilního připojení k internetu sítí 3G nebo 4G. Znamenalo by jednak značnou zátěž mobilní sítě a také by připravilo mobilní operátory a jejich zisk. Podobnou službu poskytuje iPhone, kde je možné volat přes FaceTime. Vždy je nutné být připojen k internetu.

Podle údajů z konce září dosáhl počet uživatelů BlackBerry 80 milionů. Hlavním konkurentem, který ovládá kolem 70 % trhu je Apple a OS Android. OS BlackBerry ve 3.čtvrtletí získal jen 4,3 % světového trhu a prodej smartphonů se stále snižuje. Prodáno bylo pouze 7,7 milionu zařízení, což je o 35 % méně než ve stejném období minulého roku.

Zdroj: CIO

Komentáře

Nahoru