Bixby je nové inteligentní rozhraní pro smartphony Samsungu

Ačkoliv Samsung představil hlasového virtuálního asistenta o něco později než konkurence, čekání se pravděpodobně vyplatilo. Jihokorejská společnost prostřednictvím svého blogu informuje, jaké vlastnosti a funkce Bixby přinese, a tímto vstupuje na bojové pole s virtuálními asistenty.

Technologie má usnadnit život a rozšířit schopnosti přístrojů, jako jsou chytré telefony, osobní počítače a domácí počítače. Ale rozhraní na těchto zařízeních jsou stále příliš komplikované, a tak uživatelé většinou ani nevyužijí všechny dostupné funkce. Z tohoto Samsung přichází s koncepčně novou filozofií, v rámci které se namísto člověka učí přístroj, jak komunikovat s okolním světem. Právě přístroj se učí a přizpůsobuje se nám. S tímto novým přístupem Samsung za použití umělé inteligence a hlubokých studijních konceptů vytvořil Bixby.

InJong Rhee

InJong Rhee, výkonný viceprezident a vedoucí oddělení výzkumu a vývoje v Samsungu, Zdroj: Samsung

Bixby bude puštěn do světa po boku vlajkové lodi Galaxy S8, ale společnost má s asistentem široké záměry. Bixby je inteligentní společník, který bude zakomponovaný do všech aplikací, čímž se liší od Cortany či Siri. Aplikace namísto dotekového ovládání bude možné ovládat pomocí hlasu.

Bixby si je vědom toho, co uživatel dělá na svém zařízení. Sleduje, jak uživatel používá aplikace, co s nimi dělá a podobně. A tím se opět liší od konkurenčních hlasových služeb, protože ty jsou úplně oddělené od toho, co se děje na obrazovce.

Bixby je naprosto flexibilní osobní asistent, což znamená, že si nemusíte pamatovat specifické příkazy, jako je tomu například u Alexy. Asistent Samsungu je natolik chytrý, aby pochopil příkazy s neúplnými informacemi a provedl požadovaný úkol podle svého nejlepšího vědomí. Díky tomu je rozhraní přirozenější a jednodušší na používání.

Samsung na smartphonech Galaxy S8 vyhradil přímo fyzické tlačítko pro vyvolání osobního asistenta. Zatímco Siri či Google Asistenta vyvoláte několika kliknutími. Jihokorejský gigant chce navíc rozšířit rozhraní i do dalších zařízení, televizorů či spotřebičů.

Zdroj: TechCrunch

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru