Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #6: Bitsbox chce děti učit programovat od malička

Nikdy není brzo začít se učit programovat. Na této myšlence je postaven Bitsbox – hezký nápad, který učí děti programovat. Domů jim chodí balíčky s různými úkoly, naprogramované aplikace si mohou jednoduše vyzkoušet na mobilu nebo tabletu a celé je to hezky barevné. A už mají dokonce vyzkoušené, že to funguje. Děti to baví.

„Za patnáct let se budeme učit programovat stejně jako číst a psát… A budeme přemýšlet nad tím, proč jsme to nedělali už dříve.“
Mark Zuckerberg

Když se spoluzakladatel Bitsboxu Scott Lininger učil kódovat, měl starý počítač TRS-80 a knížku, která s ním byla dodána. S tím si musel vystačit. A taky vystačil. Než se pustil do Bitsboxu, pracoval jako vývojář v Googlu (vyvíjel SketchUp). Tam se potkal s Aidanem Choprou a společně pro své děti vymysleli Bitsbox. V dubnu loňského roku se ale rozhodli splnit si svůj sen a dát svůj nápad k dispozici každému.

Bitsbox se skládá ze dvou částí

Web:

Na bitsbox.com má kdokoliv přístup zdarma. Děti tam na jedné polovině obrazovky vidí tablet a na druhé kód, který vytváří. Když mají hotovo a chtějí si vytvořenou aplikaci vyzkoušet na skutečném zařízení, prostě naskenují QR kód z obrazovky počítače.

rocket_girl_bitsbox

Měsíční zásilky:

Druhou částí, která je placená ($30 měsíčně), jsou měsíční zásilky. Dětem každý měsíc přijde balíček, který je plný desítek nových projektů k vytvoření, samolepek, hraček, návodu pro rodiče a dalších věcí. Každý ví, že děti milují dárky, takže tím se jen podpoří jejich chuť programovat.

bitsbox

Funguje to

První balíček dětem přijde až v dubnu 2015, ale samotný web už je vyzkoušený. Stovky dětí ve věku od šesti do jedenácti let si zkoušely vytvořit své vlastní aplikace. A byly z toho nadšené. Dokonce začaly dělat domácí úkoly, když si za odměnu mohly programovat. Bitsbox je totiž mimo jiné určený i pro školní výuku. Počítá se se speciálními edicemi pro celé třídy.

scan

Nápad získal obrovský ohlas

Jak to tak vypadá, z Bitsboxu jsou nadšené děti i dospělí. Na Kickstarteru chtěl získat 45 000 dolarů, a přestože zbývá už jen pár dní do konce kampaně, cílová částka už teď dosahuje trojnásobku. 

PŘEDCHOZÍ KICKSTARTER PROJEKT.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru