Dnes vyšlo 15 článků

Bitcoiny za 127 mil. USD na skládce a nejbohatší BTC entita Nakamoto

Bitcoiny za 127 mil. USD na skládce a nejbohatší BTC entita Nakamoto

Bitcoin letos rozvířil vody, kdy se z nějakých 800$ za kus vyšplhal až na více, než 19 000$. Objevily se různé příběhy, některé vám dnes přinášíme. 

Například na skládce v Newportu v Jižním Wales leží kryptoměna za 127 mil. dolarů, v přepočtu něco přes 2,6 miliardy korun. Patřily Jamesi Howells z USA, který v letech 2009 – 2013 vytěžil cca 7 500 BTC. Po ukončení těžby omylem harddisk, kam si vše uložil, vyhodil s odpadem.

Howells se pokoušel získat povolení pro prohledání skládky, ale úřady mu to nepovolily. Je zde asi 350 000 tun odpadu a každý rok se zvýší o 50 000 tun.

Dalším příběhem je entita Satoshi Nakamoto, o které se neví, kdo přesně je.  Jedná se o jednoho ze zakladatelů této kryptoměny. Na kontu má asi 980 000 BTC. Díky tomu se dostal na 44. místo žebříčku boháčů, který uveřejňuje společnost Forbes. V říjnovém vydání byl na 247. pozici.

V roce 2016 se údajně podařilo identitu odhalit, ale důkazy byly nepřímé a chyběl u nich primární klíč uživatele Satoshi Nakamoto. Měl jím být pětačtyřicetiletý Australan Craig Steven Wright. Ten však uvedl, že dokáže svou identitu tvůrce v blízké budoucnosti a o několik měsíců později se údajně prokazatelně identifikoval. Komunita přívrženců jeho autorství považuje za prokazatelné a uznává jej, narozdíl od širší veřejnosti, která o ní stále pochybuje.

 

Odhaduje se, že Nakamoto/Wright držel v roce 2016 celou 1/7 všech tehdy dostupných mincí.

Podle “zlých jazyků” by další růst bitcoinu mohl vést k opravdu podivuhodnému stavu, kdy světovým tabulkám bude vládnout hned několik nejbohatších “subjektů”, o kterých se sice bude vědět, že skutečně existují, ale nebude možné je zcela přesně identifikovat.

Zdroj: kurzy.cz

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru