Dnes vyšlo 15 článků

Bitcoiny Elona Muska

elon-musk-just-revealed-an-important-detail-about-teslas-upcoming-electric-semi-truck

Elon Musk, americký podnikatel a možná jeden z největších vynálezců 21. století, je zapletený snad v každé pokročilejší technologii, kterou si dovedete představit. O tom se ale bavit nechci (jsou tu od toho jiné články). Spíše se chci věnovat, jak Elon reaguje na svět kryptoměn a jestli náhodou nestojí za vznikem Bitcoinu?

Na to, že je Elon miliardář s odhadovaným jměním něco přes 21 miliard dolarů, není v kryptoměnách moc aktivní.

Elon rozdává ethereum na Twitteru?

Musk odkryl své ‘bitcoinové jmění’ v návaznosti na podvody spojené s jeho osobou. Celé to začalo, když se na Twitteru objevil falešný účet @elonhmusk, kde podvodníci slibovali, že veřejně rozdají ethereum v hodnotě 4 milionů dolarů. K tomu, abyste jej “dostali” jim stačilo poslat nějaký malý obnos. Ten tweet (který je samozřejmě už dávno smazaný) vypadal nějak takto:

To celebrate this, I’m also giving awaу 5,000 ЕTH!

To identify your address, just sеnd 0.5-1.0 ЕTH to the address bеlow and gеt 5-10 ЕTH back to the address you used for the transaсtion. ЕТH Аddress: …

If you are latе, yоur EТH will bе sent back.

— Еlon Мusk (@elonhmusk)

Podvodníci tak chytře využili nadšení Elona při úspěšném startu rakety Falcon 9.

Kolik Elon vlastní bitcoinů?

Když se Elona Twitter ptal na otázky kolem výše zmíněného podvodu, vyšel na světlo taktéže s tím, kolik vlastní kryptoměn. “Nemám doslova žádné kryptoměny, krom 0.25 bitconů, které mi poslal kamarád před lety. To vychází na nějakých $2,500 (v přepočtu cca 55 tisíc korun).

Největším paradoxem však zůstává, jak Elon později uvedl, že vlastně neví, kde má ty bitcoiny uložené.

Elon Musk založil bitcoin

Tahle informace obíhala především vloni na podzim. A Elon ji radikálně vyvrátil na svém Twitteru.

Bitcoin byl představen v roce 2008 autorem, jenž skrývá pod pseudonymem Satoši Nakamoto. Jeden z bývalých zaměstnanců SpaceX napsal, že je jím pravděpodobně Musk. Domněnka vznikla jen na základě toho, že Elon je velmi dobrý v ekonomii, šifrování a kódování.

O autorství této kryptoměny se stále vedou internetové diskuze. Identita Satošiho však zůstává neodkryta.

Komentáře

Nahoru