Bitcoinová burza Mt. Gox bude zlikvidována

Bitcoinová burza Mt. Gox bude zlikvidována

Bitcoinová burza Mt. Gox před nedávnem za dosud nevyjasněných okolností zkrachovala. Nyní se burza s virtuální měnou vzdala plánů na obnovení svých aktivit a požádala soud v Tokiu, aby schválil její likvidaci.

The Wall Street Journal zveřejnil zprávu, ve které uvádí, že se bitcoinová burza Mt. Gox vzdala plánu na obnovení a požádala tokijský soud, aby schválil její likviditu. Mt. Gox byla v minulosti největší burzou s virtuální měnou na světě. Jak jsme vás již informovali, v únoru se burza zhroutila a požádala o bankrotovou ochranu před svými věřiteli.

Tokijský soud s velkou pravděpodobností žádost burzy schválí a ta bude skutečně zlikvidována. Pro věřitele to znamená, že získají zpět jen část svých peněz.

Podle zdroje blízkého společnosti Mt. Gox však stále existuje naděje, že burzu koupí nový majitel. Podle dostupných informací hodlá burzu koupit skupina investorů za symbolický jeden bitcoin. Tato skupina chce prý obnovit aktivity burzy a časem splatit dluhy poškozeným zákazníkům a ostatním věřitelům.

O této kauze vás budeme i nadále informovat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru