Dnes vyšlo 15 článků

Bitcoinová burza CoinMate.io využívá bezpečnou platformu z Česka

V roce 2014 spatřila světlo světa bitcoinová burza CoinMate.io, která spadá do první desítky evropských burz. O vysoké bezpečnostní standardy, které jsou takřka srovnatelné s bankovním prostředí, se stará řešení české společnosti Profinit. Ta vyvinula platformu, na které je bitcoinová burza provozována.

CoinMate.io je moderní bitcoinová burza, která obchodování spustila před dvěma lety. Jelikož disponuje silným zabezpečením, nepostihly ji doposud žádné obtíže. I bitcoinová burza může být jednoduchá, bezpečná a rychlá, přičemž CoinMate.io je názornou ukázkou.

coinmate_03

V době, kdy byl projekt zakládán, došlo k pádu největší bitcoinové burzy Mt.Gox právě kvůli nedostatečnému zabezpečení. Kvůli počítačovým pirátům tato burza přišla o téměř 500 milionů dolarů. Z tohoto důvodu CoinMate.io nechce bezpečnost podcenit.

Bitcoinová burza CoinMate.io, která má české majitele, sídlí v Anglii. K zabezpečení používá princip „hot and cold wallet“, což znamená, že pro vklady uživatelů se využívá bitcoinová peněženka (cold wallet), ke které nemá systém vůbec přístup, ale díky principu veřejné účetní knihy může sledovat pohyb na účtech. Je možné okamžitě připisovat vklady, ale není možné po napadení systému bitcoiny odcizit.

coinmate_01

Pro výběry bitcoinů se používá druhá peněženka (hot wallet), která obsahuje pouze minimální objem bitcoinů nutný pro denní výběry. Tato peněženka je průběžně doplňována manuálními převody z cold wallet.

„Veškerá komunikace mezi klienty a systémem, stejně jako komunikace mezi frontendem a backendem je zabezpečena pomocí certifikátů. K dvoufázovému zabezpečení účtů jsme využili Google Authenticator, který v podstatě supluje funkci bezpečnostního tokenu. Uživatel si nainstaluje do telefonu aplikaci, která mu vygeneruje heslo s platností 30 sekund, a to pak použije k autorizaci,“ řekl Michal Podzimek, Delivery Manager v Profinitu.

coinmate_02

Společnost Profinit má bohaté zkušenosti s dodávkami ICT řešení pro banky a pojišťovací instituce. Pro CoinMate.io zvolila hosting v cloudu. Při realizaci zabezpečení byly použity postupy a technologie, které jsou v bankovním světě standardem.

„Jsme velmi rádi, že z dodavatelů platformy jsme si vybrali právě Profinit. Navrhli nám robustní řešení, které je díky pevným základům i po více jak dvou letech od startu stále moderní a do něhož můžeme přidávat nové funkcionality. Letos jsme například zprovoznili možnost přímých vkladů a obchodování v českých korunách, spustili vylepšené API či připravili nový design, pomáhající koupit a prodat bitcoiny rychle, jednoduše, bezpečně a bez komplikací,“ řekl Roman Valihrach, spoluzakladatel a CEO CoinMate.io.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru