Bitcoin během několika sekund výrazně poklesl

Bitcoin výrazně poklesl poté, co Securities Exchange Commission (SEC), tedy obdoba tuzemské Komise pro cenné papíry, zamítla bitcoinový ETF COIN bratří Winklevossových. Cameron a Tyler Winklevossovi jsou proslulí sporem s Markem Zuckerbergem o založení společnosti Facebook. Tehdy jim majitel sociální sítě jako vyrovnání vyplatil 65 milionů dolarů. Od té doby se věnují kryptoměnám.

Jakmile SEC oznámila, že zamítá bitcoinový ETF COIN, hodnota Bitcoinu klesla během několika sekund z 1 293 dolarů na 958 dolarů.

SEC odmítla návrh, protože není v souladu se zákonem o burzách, který vyžaduje, aby pravidla obchodování na burze zabránila podvodným a manipulativním úkonům a postupům a aby chránila investory a veřejný zájem. Aby SEC návrh schválila, musela by si být jistá, že dohled nad dodržováním zákonů ze strany bitcoinového ETF bude jednoduchý a transparentní. Nicméně Bitcoin není možné regulovat, ani na něj dohlížet, a právě kvůli této vlastnosti byl fond zamítnut.

Kryptoměna se z výrazného poklesu rychle vzpamatovala. A nyní pokračuje v rovnovážných úrovních.

Zdroj: Business Insider

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru