Dnes vyšlo 15 článků

Bioshock Infinite

[raw][hodnoceni][/raw]

[raw][/raw]

Žánr:akce, 1st person akce
Platforma – PC/ PS3/ X360
Forma: placená
Multiplayer: ne
Vydání – 26.03.2013
Vývojářihttps://www.irrationalgames.com/
Autor recenze – Patrik Chlumecký

Z každého rohu či kouta herního průmyslu se na nás sype jedna chvála za druhou. Velký adept na hru roku konečně vstoupil do mích rukou. Raději jsem si nechtěl zkazit první dojem shlédnutím traileru či přečtení recenze a vložil instalační CD do svého PC. Plný očekávání jsem trnul doslova hrůzou, aby zase nešlo jen o další propadák nebo průměrnou pařbu, jejíž potenciál je uměle vyhnán až k samotné bráně nebeské. Bioshock Infinite podle mého názoru nemá šanci ani na první obláček mezi klenoty herního průmyslu, i když nejde o špatnou hru.

Minimální požadavky

OS:/ XP /7 / Vista
CPU: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / AMD Athlon X2 2.7 GHZ
GPU: Grafická karta: Kompatibilní s DirectX10 ATI Radeon 3870 / NVIDIA 8800 GT / Intel HD 3000 Integrovaná grafická karta
HDD: 20 GB
RAM: 2GB of system memory
DX: DirectX 9.0c (včetně) nebo vyšší

Odemknutí 1999 módu:

——————–
Obtížnost “1999 Mode” se zpřístupní až po dokončení hry. Pokud ji chcete mít přístupnou hned od začátku, stačí v hlavním menu stisknout:
Nahoru, Nahoru, Dolů, Dolů, Vlevo, Vpravo, Vlevo, Vpravo, Esc, Enter

Bioshock Infinite adept na hru roku???

Jak to tedy je? Proč mne Bioshock, respektive jeho pokračování tolik nenadchlo? To není vůbec důležité, vyzkoušejte si jej sami a připojte komentář pod mojí recenzi. Dokažte mi, že se mýlím a že nemá o pc hrách vůbec žádné potuchy. Do té doby zůstává Bioshock na dně mé krabice s novými herními tituly. Namísto, aby mi Bioshock vyrazil dech, tak se mi dostalo mírného zklamání.

Ze všech stran tvůrci slibovali zajímavý a pestrý příběh. Mne to až tolik zajímavé nepřišlo. Zpočátku na mne celý děj působil celkem dobře, tedy až do té doby, než samotní vývojáři začali pod mé nohy vhazovat jeden klacek za druhým. Ke konci hry už šlo o polena a já naprosto nepochopil o čem vlastně hra je. Nevím, možná je chyba na mé straně, ale dost silně o tom pochybuji.

Celkem slušná střílečka, nic víc

asNechme děj svému osudu a podívejme se na Bioshock z pohledu pasivního hráče hledajícího pouhé odreagování. Takovému pařanovi se dostane celkem slušné střílečky s obsahem, který se snaží být maximálně mysteriózní, což na mne působilo celkem nátlakově. I přesto zde naleznete celkem dost zajímavých témat k zamyšlení. Beztak jde jen o slaboduchou až prvoplánovou střílečku, která nechává spíše hovořit zbraně než příběh. Je velkou škodou, že se akční scény nestaly jen doprovodným prvkem vyprávěného příběhu.

Bioshock je jen olovnatou řeží s občasným zásahem dějové linky. Přestal jsem tedy na Bioshock pohlížet jako na zajímavý titul s nádechem adventury a pojal ji jako obyčejnou vyvražďovačku. V případě, že hledáte takto stavěný herní koncept, budete spokojeni. Hratelnost je výborná. Pokud vám však někdo bude hustit do hlavy, že se to hraje stejně jako předcházející díl, tak ho vůbec nehrál, nebo čerpal z recenzí od autorů, jež si maximálně prohlédli obal.

Totožná hratelnost s prvním dílem – ani náhodou

První díl nám nabídl nepřesné palné zbraně a naprosto stupidní inteligenci protivníků. Střílení bylo spíše utrpením než zábavou. Bioshock Infinite vykročil úplně jinak. Palné zbraně jsou mimořádně účinné a po vzoru moderních titulů sebou můžete brát jen dvě. Už žádný arzenál 20 zbraní a podobné prkotiny. Míření ustálilo citlivost, takže se mi mířilo celkem dobře.

Velký mínus dávám dějovému zpracování. Jak je mým zvykem, tak se snažím prolézt snad každý kout Bioshocku a to jen z důvodu, aby mi nic neuniklo. Po několika hodinách hraní jde už o pouhou nudně laděnou rutinu. Občas mne vytrhne z letargie, že jsem u staré dámy v klobouku nalezl munici do raketometu. Opravdu nápadité. Vývojáři se dle mého názoru občas chovají jak pomatené děti s bujnou fantazií. Ještě že nemusím stařenky párat, co kdyby spolkly balíček standardních nábojů do devítimilimetrové zbraně.

Dobrý příběh s enormní dávkou stereotypu

Dokonce ani zprávy, které zde ponechali ostatní lidé, nejsou nikterak zajímavé, takže je ani nečtěte. Ztráta času a totální zhovadilost. Pokud k Bioshocku budete přistupovat jako k normální hře a nebudete z ní dělat více než je, tak vás mile překvapí. Příběh není až tak špatně vystavěn a akční pojetí hry se celkem zdařilo. Ovšem hra roku to v žádném případě být nemůže.

Komentáře

Nahoru