Bioo Lite: Květináč, který nabije váš telefon elektřinou z fotosyntézy

Věřili byste nám, kdybychom vám řekli, že mobilní telefon můžete nabíjet nějakou rostlinou? Zní to šíleně, že? A absurdně také zní, že rostliny nám mohou dodávat nejzelenější a nejčistší energii. Bioo Lite změní svět. Bioo Lite je první květináč na světě, který nabije váš mobilní telefon elektřinou získanou z procesu fotosyntézy.

Fotosyntéza je biochemický proces, během něhož zelené rostliny zachytávají energii ze slunečního zařízení. A poté zelené rostliny produkují kyslík.

Squared_Tittle_srne6g

Květináč, který nabije váš mobilní telefon.

Stačí použít kompaktní a moderní technologie a elektrickou energii mohou vytvářet i jednoduché každodenní procesy, jako je právě fotosyntéza. Květináč Bioo Lite poskytuje konstantní dodávku elektřiny ve dne i v noci. Cílem společnosti Arkyne Technologies, která stojí za revolučním vynálezem, je, aby bylo použití elektrické energie získané z fotosyntézy jednoduché.

Rostliny představují dekorativní prvek domácností i pracovišť. A proč tedy nevyužívat rostliny k ještě lepším účelům? Moderně vypadající květináče vám umožní nabit si telefon anebo tablet. Bioo Lite šetří životní prostředí, protože jako zdroj energie používá rostliny. A touto cestou můžete denní spotřebu elektřiny snížit na minimum.

USB_Aproach_dmy7u3

USB port je stylově uschován.

Bioo Lite je vkusný květináč, který šetří životní prostředí

Společnost Arkyne Technologies pracovala na této technologii několik měsíců. Vývoj byl úspěšný a prototypy jsou zcela funkční, což dokazuje, že je možné vyrobit 100% zelenou a ekologickou elektřinu. Bioo Lite je koncept květináče, který disponuje zabudovanou baterií sloužící k nabíjení mobilních zařízení přes UTB. A nabíjet tak můžete svůj smartphone dvakrát až třikrát denně.

Květináč má rozměry 11 cm x 11 cm x 21 cm. V jádru se nachází automatický zavlažovací systém. A produkce elektrické energie je exponenciální.

Untitled-1_bnc7yc

Květináč vyrábí elektřinu z fotosyntézy.

Do květináče zasadíte vše kromě kaktusu

V květináči můžete mít jakoukoliv zelenou rostlinu, přičemž některé druhy produkují větší množství energie, jiné menší. Ale výrobci nedoporučují kaktus.

Nabíjecí stanice dokáže nabíjet zařízení s maximálním napětím 5 V a výkonem 3 až 40 Wattů. Bioo Lite je určený pro osobní, respektive domácí ekologickou produkci malého množství energie.

Bioo Lite hledá podporu na crowdfundingovém portálu Indiegogo.com, kde získal už 75 416 euro, přičemž plánoval vybrat 15 000 euro. A do konce zbývá ještě 18 dní.

Zdroj / Foto: Indiegogo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru