Bing zobrazuje pětkrát více malwaru než Google

Bing zobrazuje pětkrát více malwaru než Google

V porovnání vyhledávačů Google a Bing měl Google vždy navrch. Ukazuje se, že je to tak jedině správně, protože nedávná studie zjistila, že Bing vrací ve výsledcích vyhledávání asi pětkrát více malwaru než Google.

Německá nezávislá testovací laboratoř AV-Test provedla studii trvající 18 měsíců a posbírala vzorky ze 40 milionů webových stránek od sedmi různých vyhledávačů. 10 milionů stránek od Googlu a 10 milionů od Bingu, 13 milionů od ruského vyhledávače Yandex a zbytek od Blekko, Faroo, Teoma a Baidu. Ačkoli vyhledávače pracují na potlačení škodlivých výsledků, studie došla k závěru, že webové stránky napadené malwarem se stále objevují i v jejich nejčastějších výsledcích vyhledávání.

Avšak překvapivě z celého toho množství 40 milionů AV-Test objevil pouze 5000 webových stránek, které obsahovaly malware. Největší procento škodlivých stránek měl ve svých výsledcích vyhledávání ruský Yandex. Bing vrátil 1285 škodlivých výsledků z 10 milionů testovaných stránek. Nicméně Google ze stejného počtu vrátil pouze 272 škodlivých výsledků.

Jak moc jste ohroženi právě vy?

Pokud používáte Google, šance, že narazíte na nějakou stránku nakaženou malwarem, je docela nízká. S trochou rychlé aritmetiky lze vypočítat, že to vypadá zhruba na jednu stránku poškozenou malwarem ze 40 118 výsledků.

Samozřejmě tyto statistiky se opakují miliardkrát za den. Je důležité si uvědomit, že Google denně zpracovává fenomenální 2 až 3 biliony vyhledávacích dotazů. Jestliže je tento počet rozložen do všech těchto výsledků, celkový počet stránek obsahujících malware je dostatečný na to, aby se vám z takového čísla točila hlava! Pokud by počet vyhledávání na Googlu byl 2 miliony za den, zobrazí se potenciálně asi 50 000 škodlivých webů denně.

Když se ovšem vrátíme zpět a toto číslo rozložíme na všechny obyvatele planety, pravděpodobnost, že web obsahující malware se zobrazí právě vám, je docela malá.

Je tedy povzbudivé vědět, že počet škodlivých výsledků na Googlu je tak nízký. Doufejme, že tato čísla budou stále jenom klesat a že Google budou následovat i ostatní vyhledávače.

Zdroj: https://securitywatch.pcmag.com/security/310268-bing-delivers-five-times-as-many-malicious-websites-as-google

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru