Bing: Nové logo i nový design

Bing: Nové logo i nový design

Microsoft upravil logo vyhledávajícího systému bing, aby více sedlo k logu Microsoftu. Kromě toho bing má nové uživatelské prostředí. Microsoft se tedy snaží stále vyrovnat Googlu, který mimo jiné také v nedávné době pozměnil logo.

V přepracovaném logu je nyní Segoe font a největší změny se dočkalo asi písmeno „b“. To nyní není již tak abstraktní a celkově zabírá mnohem méně prostoru. Zajímavostí je, že horní část „b“ je nahoře useknuta ve stejném uhlů jako „t“ v logu Microsoftu.

Tato velká změna – první za čtyřletou existenci Bingu – je součástí mnohem větších plánů, které chtějí přimět zákazníky smýšlet o Bingu jinak. Bing svým logem pasuje i k ostatním službám Microsoftu.

Bing - konkurent Googlu

Srovnání nového loga Bing s ostatními službami Microsoftu

Nové logo není všechno. Nového vzhledu se dočkal i samotný vyhledávací systém. Nyní je na Bingu responzivní design, takže by se Bing měl zobrazovat stejně na počítači, tabletu i mobilním telefonu. Budou zde i ale nějaké vylepšení týkající se funkcí.

Bing - vyhledavač od Microsoftu

Takto třeba vypadají výsledky na dotaz „Katy Perry“, což je známá zpěvačka

Jednou z novinek je „Stránka nula,“ což je metoda rychle poskytující odpověd nebo informací, než naběhne finální stránka s výsledky.Tato stránka se objeví, když budete psát váš dotaz do vyhledávače a pokud vyhledáváte 2 osoby s podobnými jmény, tak Bing vám umožní si vybrat, kterou z nich máte na mysli.

Pro některé dotazy se budou zobrazovat novinky, obrázky nebo odkazy na videa a dokonce či některé obvyklé věci jako je třeba zamluveni letenek. Pokud si bude Bing jistý tím, co přesně hledáte, tak vám rovnou naservíruje informace před výsledky hledání.

Bing - Stránka nula

Pokud váš dotaz bude dostatečně konkrétní, Bing vám zobrazí rovnou základní informace

Microsoft se snaží prosadit Bing. A vážně se snaží, vždyť Bing poslední dobou prošel mnoha změnami. Podaří se mu ale vyrovnat se Googlu? To ukáže až čas…

zdroj: mashable.com, theverge.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

  • Jan Sochůrek

    Nijak se od Googlu přejít nechystám…

Nahoru