Bílý dům je na Instagramu

Bílý dům je na Instagramu

Moderní technologie se promítají i do politiky. Ani významní političtí představitelé si nemohou dovolit být bez kontaktu se svými fanoušky a nejlepší jsou pro to sociální sítě. Po nedávném zájmu okolo Instagramu, díky jeho nové funkci nahrávání videa, se i prezident Obama rozhodl vyzkoušet tuto platformu pro sdílení fotografií a teď už i videí.

Bílý dům chce pomocí fotografií sdílet své zážitky – a že rozhodně má jaké. Oficiální účet se objevil skoro týden po spuštění videa na Instagramu, přesto byla prvním příspěvkem fotografie. Ta zachycuje vzlet vrtulníku, který prezidentskou rodinu dopravil na výlet do Afriky. Zdá se tak, že prostřednictvím fotografií se Barack Obama bude dělit i o záležitosti soukromějšího charakteru.

white-house-photo

Druhým příspěvkem je však video zobrazující přistání v Dakaru.

Bílý dům není na sociálních médiích rozhodně žádným nováčkem, již má účty na nesčetném množství platforem, včetně Twitteru, Facebooku, Pinterestu a dokonce Vine. I když se na Instagram dostal trochu pozdě, přitahuje již tisíce následovníků.

Barack Obama se také dříve na Instagramu pohyboval – tedy zařizoval to za něj spíše jeho volební tým. Ale to bylo v roce 2012 a od té doby už je účet neaktivní.

Zdroj: businessinsider.com, cnet.com

Komentáře

Nahoru