Billboardy s vyhublou modelkou vyvolaly masové protesty

Billboard s hubenou modelkou rozohnil londýnskou veřejnost. Na 60 tisíc lidí se podepsalo na petici za odstranění billboardu značky Protein World. Společnost specializující se na doplňkovou stravu představila kontroverzní billboard s vyhublou modelkou v plavkách. A nápis „Are you beach body ready?“ byl spouštědlem vlny kritiky. 

protein world

Billboard s vyhublou modelkou

„Je vaše tělo připraveno na pláž?“

Lidé podali více než 200 oficiálních stížností a během několika dní petice získala přes 60 tisíc podpisů. Dokonce se v sobotu odehrála masová demonstrace v Hyde Parku.

V současné době si jsou značky vědomé, že anorektické modelky nepředstavují symbol krásy. Existuje řada jiných způsobů, jak propagovat produkty na hubnutí. Nicméně stále existují firmy, které se nebojí zajít v reklamních kampaních příliš daleko. A značka Protein World je živým důkazem. Koncept krásy je v londýnské kampani na přípravky k hubnutí omezen výhradně na mladou a hubenou modelku.

billboard

Tento billboard rozohnil londýnskou veřejnost

Reklamní kampaň pod palbou kritiky

Reakce, kterou reklamní kampaň značky Protein World vyvolala, nabrala obrovských rozměrů. Odpůrci reklamy fantazii meze nekladli. Objevily se různé nápisy na billboardech, fotografie na sociálních sítích, ba dokonce vznikla Facebooková stránka Eachbodysready (Každé tělo je připravené). Také se objevily různé hlášky, jako například: „Jak dostat tělo na pláž? Vezměte své tělo na pláž.“ nebo „Pokud je moje tělo na pláži, je připravené. Díky moc.“.

are you beach body ready

Odpůrci přelepovali obličej modelky

ladies

Dívky se nebály ukázat postavy, které na pláž patří

Spor nebude vyřešen jen tak snadno

Nicméně je zřejmé, že pochopení mezi jednotlivými stranami sporu nenastane snadno. Petice je uvedena větou:

„Protein World míří přímo na jednotlivce a usiluje o to, aby své tělo považovali za horší, než je nerealisticky vypadající tělo bronzově opálené modelky, jen aby firma prodala svůj produkt.“

billboard

Pokud je moje tělo na pláži, je připraveno. Díky moc.

Jak reagovala firma Protein World?

Avšak tato společnost se nenechala odradit a přesvědčit podpisy, ani záplavou karikatur. Dokonce odmítá osočení ze sexismu.

„Je zarážející, že ještě v roce 2015 existuje menší skupina těch, kdo neoslavují ty, kteří chtějí být zdravější, silnější a více v kondici,“ uvedl v prohlášení CEO společnosti.

Vedle toho se ke karikaturám firma vyjádřila, že se jedná o terorismus ze strany veřejnosti. Petici hodlá ignorovat, dokud na ní nebude milión podpisů.

karikatura

Na Facebookové stránce se objevila mnohá vylepšení reklamy

reklama

Lidé jsou z reklamy popuzeni

Každé tělo je připravené

Každé tělo je připravené

Reklamy, které sklízí úspěch

V kontrastu stojí reklama nedávné kampaně #ImNoAngel. Tato společnost se zaměřuje na prodej spodního prádla nadměrné velikosti. Reklama má ukázat to, co je sexy. A právě taková reklamní kampaň sklidila velký úspěch. 

im no angel

Reklama #ImNoAngel

Zdroj / Foto: Mashable / Huffington Post

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru