Billboard zobrazuje rozdílné zprávy pro děti a dospělé

Billboard zobrazuje rozdílné zprávy pro děti a dospělé

Španělská organizace zaměřená na pomoc zneužívaným dětem vytvořila billboard, který zobrazuje jinou zprávu dětem a dospělým, i když oba vidí reklamu ve stejnou dobu.

creative-advertising-billboard-child-abuse-child-view

Efektu je dosaženo použitím lentikulárního tisku, který umožňuje vidět různé obrazy v závislosti na úhlu pohledu. Pokud je v tomto případě billboard viděn dětmi vysokými do 1,3 m, zobrazí se zpráva „Pokud vás někdo zraní, zavolejte nám a my vám pomůžeme.“ spolu s číslem na ANAR nadaci (pomoc dětem a dospělým v těžkých chvílích). Pokud jste vyšší, vidíte jen zprávu pro dospělé, která varuje: „Někdy je zneužívání dětí viditelné pouze pro dítě, které trpí.“

Nápad, jak vysvětluje reklamní agentura Grey, je o tom, že oběti sexuálního zneužívání mohou vidět zprávu i v případě, že jdou po ulici s tím, kdo je zneužívá. Ale to je dospělý člověk, který díky použité technologii nevidí, že dítě je nabádáno, aby zavolalo.

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru