Billboard v Peru dokáže produkovat pitnou vodu

Billboard v Limě, hlavním městě Peru, řeší závažný problém týkající se vodní nejistoty. Univerzita ve spolupráci s reklamní agenturou vytvořila první billboard, který dokáže zachycovat vlhkost vzduchu a přeměňovat ji na pitnou vodu.

Univerzita inženýrství a technologie v Peru a reklamní agentura Mayo DraFCBand společně vytvořili systém pro obyvatele, kteří jsou nuceni čerpat znečištěnou vodu ze studní.

billboard

Zdroj: YouTube

„Billboard by se mohl nacházet na různých místech, pokud možno v každé obci, v každém městě. Voda nám dává život,“ řekla univerzita.

V Peru roční srážky činí méně než 50 milimetrů. Zdejší vlhkost vzduchu je asi 98 %. Billboard využívá rezervní osmózu, proces čištění vody, a pak vodu uloží do nádrží o objemu 20 litrů. Voda se dávkuje ve spodní části billboardu. A během tří měsíců dokázal billboard poskytnout 9 450 litrů pitné vody.

billboard-02

Zdroj: YouTube

Vody ubývá, populace roste, potravin je nedostatek. A právě billboard je jedním z inovativních řešeních, které pomáhají problém řešit.

Zdroj: Huffington Post

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru