Dnes vyšlo 15 článků

Bill Gates zakládá miliardový fond, který bude bojovat proti klimatickým změnám

Bill Gates, spoluzakladatel společnosti Microsoft, v pondělí 12. prosince 2016 oznámil, že zakládá miliardový fond bojující proti změnám klimatu. Investovat bude do inovací využívající čistou energii.

Investiční fond Breakthrough Energy Ventures bude už v příštím roce investovat do technologií, které sníží emise skleníkových plynů při výrobě elektřiny, v dopravě, zemědělství, výrobě a stavebnictví.

Press Conference: William H. Gates III

Zdroj: Inhabitat

„Potřebujeme cenově dostupnou a spolehlivou energii, která nevypouští skleníkové plyny a budou pohánět budoucnost. Abychom toho docílili, potřebujeme jiný model pro investice do dobrých nápadů a jejich přesunutí z laboratoře na trh,“ napsal Bill Gates v příspěvku na svém blogu.

Investiční fond by měl mít hodnotu téměř 170 miliard dolarů, přičemž mezi investory jsou například Jeff Bezos (zakladatel a CEO společnosti Amazon), Michael Bloomberg (CEO společnosti Bloomberg LP), Richard Branson (zakladatel společnosti Virgin Group), Tom Steyer (prezident NextGen Climate), Meg Whitman (CEO společnosti Hewlett Packard Enterprise), Mark Zuckerberg (spoluzakladatel a CEO Facebooku) a jeho žena Priscilla Chan (CEO základní školy).

Cílem založení tohoto fondu je dosáhnout nulových emisí uhlíku do roku 2050, což by mělo zmírnit globální oteplování a předejít katastrofální klimatické přeměně.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru