Dnes vyšlo 15 článků

Bill Gates varuje, že přichází nový druh terorismu a že by potenciální škoda mohla být obrovská

Ve čtvrtek 19. ledna 2017 se konalo Světové ekonomické fórum, na kterém Bill Gates varoval, že se blíží nová forma terorismu a že na ni nejsme připraveni. Nezisková organizace Bill and Melinda Gates Foundation je součástí koalice, která se zabývá vytvářením vakcíny pro zastavení propukání chorob.

Organizace má k dispozici kolem 700 milionů dolarů. Nicméně Bill Gates se obává, že peníze nebudou stačit k zastavení hrozby. Bioterorismus, respektive terorismus zahrnující cílevědomé šíření epidemií by se mohl stát vážným problémem, a proto Bill Gates apeluje na to, že je nezbytné s ní bojovat.

DSC_0315.JPG

Zdroj: Flickr

„Je velice těžké hodnotit pravděpodobnost bioterorismu, ale potenciální škoda je obrovská,“ řekl Bill Gates.

Bill Gates mluvil o nebezpečí přírodních epidemií záměrně. A má v plánu o tomto tématu diskutovat také v únoru na konferenci v Mnichově.

„Myslím, že epidemie, ať už přirozeně či úmyslně způsobená, zapříčiní, řekněme, 10 tisíc zbytečných úmrtí,“ řekl Bill Gates.

Slova Billa Gatese se začínají brát vážně, alespoň mezi jeho tech vrstevníky. Sam Altman, prezident startupu Y Combinator, řekl pro The New Yorker, že se svými přáteli a kolegy občas diskutuje o tom, jak může svět skončit. A jednou z jejich nejoblíbenější teorií je právě bioterorismus.

„Poté, co před pěti lety nizozemská laboratoř upravila virus ptačí chřipky H5N1, což je mimořádně nakažlivý virus, v příštích dvaceti letech je velká šance, že bude syntetický smrtící virus propuštěn,“ řekl Sam Altman.

Podle Billa Gatese by měly vlády spolupracovat a měly by se zapojit do boji proti bioterorismu, protože epidemie nerespektuje hranice.

„Je to složité, protože se jedná o celosvětový problém,“ dodal Bill Gates.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru