Dnes vyšlo 15 článků

Bill Gates se možná vrátí, aby zachránil Microsoft

Bill Gates se možná vrátí, aby zachránil Microsoft

Akcie Microsoftu v pátek po té, co společnost oznámila svůj čtvrtletní zisk, klesly o více než 11%. Můžeme tak docela jistě předpokládat, že generální ředitel Steve Ballmer je docela nešťastný z toho, co se v jeho Redmondské říši děje.

International Business Times píše, že Microsoft by mohl přijít s docela nečekaným řešením, pokud jde o záchranu firmy.

Ve skutečnosti by se prý mohl vrátit Bill Gates. Nebyla o tom podána žádná oficiální prohlášení, ale snad jen ten by softwarového giganta mohl z dlouhodobého hlediska udržet nad vodou. Vidět Gatese zpět u kormidla společnosti Microsoft je v současné době téměř nemožné, protože spoluzakladatel společnosti při několika příležitostech vysvětlil, že se chce soustředit výhradně na dobročinné účely. Pokud by si však uvědomil, že je to jediná vítězná strategie pro jeho firmu, jistě by se vynasnažil jí pomoci.

Microsoftu se v poslední době skutečně vůbec nedaří. Windows 8 a tablety Surface se moc neprodávaly, ale Microsoft stále věří, že si tyto produkty teprve získají své místo.

Co se týká Stevea Ballmera, generální ředitel v nedávném rozhovoru pro The Seattle Times vysvětlil, že posloupnost ředitelů je již naplánována, ale odmítl poskytnout více podrobností o tom, kdo bude brzy kontrolovat Microsoft.

Julie Larson-Green patří k ženám, které se ve světě IT mezi muži neztratily.

Julie Larson-Green patří k ženám, které se ve světě IT mezi muži neztratily.

Odborníci se domnívají, že by roli generálního ředitele po odchodu Stevea Ballmera mohla převzít Julie Larson-Green. Ta je nyní zodpovědná za každý kus hardwaru, který vyvíjí redmondský tech obr, včetně tabletů Surface a herní konzole Xbox.

Zdroj: news.softpedia.com, au.ibtimes.com, obrázek: gamesthirst.com

Komentáře

Nahoru