Bill Gates říká, že když roboti kradou lidem práci, měli by platit daně

Bill Gates, proslulý miliardář a filantrop, v rozhovoru pro Quartz prozradil, že robotičtí pracovníci by měli platit daň z příjmu stejně jako lidští pracovníci. Ačkoliv člověk nevykonává danou práci osobně, neznamená to, že by neměla být zdaněná, přestože ji odvedl stroj či inteligentní robot.

Dokonce i ekonomové a technicky smýšlející pracovníci mají podobný názor jako Bill Gates. Zpráva z Oxfordu z roku 2013 ukazuje, že robotizace by mohla v letech 2023 až 2033 nahradit až polovinu pracovních míst. Podle další zprávy z roku 2015 by roboti mohli už v současné době nahradit až 45 procent lidských pracovních pozic.

teens-629046_1280

Zdroj: Pixabay

„Nemůžeme se vzdát daně z příjmu,“ řekl Bill Gates v rozhovoru.

Bill Gates podotýká, že výrobci pracovních robotů a zaměstnavatelé sklízí zisky z robotické práce, aniž by odváděli nějakou speciální daň. Z tohoto důvodu by se měla zavést daň z robotů, protože daně jsou pro infrastrukturu státu velice důležitými prostředky. Tyto peníze jsou totiž dále používány na základní složky státu, jako jsou zdravotnictví, školství, vzdělávání, soud či právo.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru