Bill Gates potvrdil obří investici, spoluúčast ostatních je ohromující

Před pár dny jsme vás informovali o záměru spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese investovat spolu s dalšími významnými jmény světového byznysu miliardy dolarů do výzkumu zdrojů obnovitelných energií. A můžeme to konečně potvrdit, tento projekt se stal opravdu skutečností.

Breakthrough Energy Coalition, je nakonec větším překvapením, než mnozí čekali. Do nově vzniklé výzvy totiž po boku Billa Gatese vloží své peníze takové celebrity světového byznysu jako je zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg, CEO Amazonu Jeff Bezos, šéf čínského internetového gigantu Alibaba Jack Ma nebo ředitelka skupina HP Meg Whitmanová. Kompletní seznam spoluúčastníků najdete na stránkách Breakthroughenergycoalition.

3673

Podle  Billa Gatese, se bude právě zrozený fond věnovat zejména výzkumu „čistých“ energií a pomocí společnostem tyto obnovitelné zdroje zavádět do praxe. Breakthrough Energy Coalition na svých webových stránkách uvádí, že se bude věnovat rozšíření volně dostupné energie, která je spolehlivá, dostupná a která během výroby neprodukuje žádné uhlíkové emise.

Priscilla a já jsme se rozhodli připojit k Billu Gatesovi a jeho Breakthrough Energy Coalition, který bude investovat do čistých zdrojů energie. Vyřešení problému s čistou energií je stěžejní částí úkolu pro vybudování lepšího světa. Bez jeho splnění se nebudeme schopni postavit dalším výzvám, jako například vzdělávání a propojování světa, ne, pokud nebudeme mít bezpečnou energii a stabilní klima. Současný pokrok je v tomto ohledu příliš pomalý a současný systém navíc ani podobné inovace nepodporuje; napsal Mark Zuckenberg na zeď Facebooku.

Screenshot_1

Komentáře

Nahoru