Bill Gates opět nejbohatším člověkem na světě

Slavný spoluzakladatel Microsoftu je nadále nejbohatším mužem světa. Tvrdí to časopis Forbes, jenž po roce sestavil žebříček nejbohatších lidí.

Gates tak obhájil prvenství z minulého roku i přes mírnou ztrátu 4 miliard dolarů. V podstatě se jedná o takové drobáky, jelikož jeho jmění je odhadováno na neskutečných 74 miliard dolarů.

bill-gates

Spokojený Bill – letos se zadařilo

I Češi patří mezi největší boháče

Celkově napočítal Forbes 1810 dolarových miliardářů s celkovým jměním 6,48 biliónů dolarů. Všichni si tak nepatrně pohoršili oproti loňskému roku, kdy jich bylo 1826 a jejich jmění bylo asi o 570 miliard vyšší. To je pech!

Do této elitní smetánky se zařadilo i několik Čechů. Konkrétně jich je pět a na nejlepším umístění, tedy 96. místě se vyjímá Petr Kellner s 10,6 miliardami. Jen pro zajímavost, na místě 95. je novodobý génius Elon Musk. Na dalších místech se umístil Andrej Babiš (2,5 mld., 688. místo), Radovan Vítek (1,9 mld., 959. místo), Karel Komárek (1,6 mld., 1121. místo) a Pavel Tykač (1,2 mld., 1476. místo).

top

Nejbohatší lidé světa

 

Student ekonomické fakulty a junior konzultant internetového marketingu v agentuře AdVisio. S velikou zálibou sleduje novinky ze světa technologií, reklamy, e-commerce nebo veřejného dění. Twitter: @petrkonicek

Komentáře

Nahoru