Bill Gates je autorem knihy, která nabízí cestu k vyřešení klimatické krize

Bill Gates je autorem knihy, která nabízí cestu k vyřešení klimatické krize

Bill Gates byl horlivým zastáncem iniciativ k řešení změny klimatu a vydal novou knihu s názvem Jak se vyhnout klimatické katastrofě. V knize popisuje kroky, které by měly být celosvětově dodrženy, aby země dosáhla nulových emisí skleníkových plynů. Nikdy není pozdě dozvědět se, jak můžeme bojovat proti velmi rychle se blížící klimatické krizi.

Gates, který je spoluzakladatelem společnosti Microsoft Corporation, soustředil v posledních letech své úsilí se svou manželkou Melindou Gatesovou na podporu sociální spravedlnosti a globálních zdravotních iniciativ prostřednictvím Nadace Bill & Melinda Gates Foundation. S tím, jak je hrozba změny klimatu stále výraznější, začala nadace financovat výzkum různých technologií, které by mohly pomoci v boji za snížení emisí skleníkových plynů.

Gatesova ústřední teze knihy je, že lidé musí přestat přidávat do atmosféry skleníkové plyny. Nezáleží na tom, zda se změny týkají jednotlivců, korporací nebo celých států. Klimatické změny nejsou jen hrozbou daleké budoucnosti. Klimatické změny jsou zřejmé u obyčejných lidí v obyčejném životě. Nejdůležitější body z Gatesovi knihy jsou tyto:

1. Největší zásah klimatické krize se odrazí v zemích 3. světa. Lidé budou vytlačeni ze svých domovů a budou migrovat za lepšími životními podmínkami a živobytím

2. Inovace a masivní investice nám pomohou vyvinout nové „čisté“ technologie

3. Vlády musí zavést politiku na podporu zeleného života a praktikovat ji v běžném životě

4. Lidé si musí uvědomit, že je třeba provést změnu, připravit se na ni a respektovat ji

5. Musíme lidi seznámit s realitou. Krize je nevyhnutelná a čím později začneme jednat, tím budou důsledky viditelnější

Zdroj, foto: globalcitizen.org

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru