Bill Gates: Chtěl bych mít Jobsův smysl pro design

Bill Gates: Chtěl bych mít Jobsův smysl pro design

V rozhovoru pro CBS odpověděl Bill Gates na několik otázek ohledně jeho soupeření se Stevem Jobsem.

Gates vzpomíná na jejich první setkání v květnu 2011, kdy byl Jobs již vážně nemocný, a na spoluzakladatele Apple pamatuje velmi laskavě. Upozorňuje na jeho nápady a skutečnost, že navzdory své nemoci byl stále velmi nadšený z budoucnosti Apple.

„Co byste si přál z toho, co měl Steve Jobs,“ kladla otázku během rozhovoru Charlie Rose.

„Ach, jeho smysl pro design. Všechno to mělo estetický smysl. Skutečnost, že s tak málo technickým zázemím, které měl, ukázal, že návrh vás může vést správným směrem… A tak vznikl fenomenální produkt,“ odpověděl Gates.

Ačkoli byli Gates a Jobs rivalové a Jobs házel na Microsoft mnoho špíny, nezdá se, že by Gates cítil zášť vůči muži, který kdysi prohlásil, že Microsoft nemá „žádnou chuť“. Jeho vzpomínky na Jobse ve skutečnosti vypadají pozitivněji, než cokoliv jiného.

„On a já jsme v jistém smyslu vyrůstali dohromady a každá fantazie, kterou jsme měli o vytváření produktů a učení se novým věcem, víte, dosáhli jsme všeho,“ uvedl Gates.

Rozhovor si můžete poslechnout v následujícím videu:

Zdroj: mashable.com, obrázek: telegraph.co.uk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru