Dnes vyšlo 15 článků

Bill Gates chce investovat 2 miliardy dolarů do rozvoje obnovitelných zdrojů energie

Podle informací serveru Climate Wire má technologický magnát Bill Gates v plánu investovat 2 miliardy dolarů do rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Oficiálně by měl spoluzakladatel Microsoftu svůj záměr oznámit právě dnes na summitu OSN v Paříži, přičemž by právě 50 miliard korun mělo putovat z Gatesovy vlastní kapsy.

Mnoho detailů zatím bohužel nevíme, zatím je známo pouze to, že jeden z nejbohatších lidí na světě svůj plán představí první den summitu OSN o klimatických změnách, který se koná v Paříži. Nový projekt, který se stane jedním z největších v historii v této oblasti, by tak měl oznámit po boku amerického prezidenta Baracka Obamy, indického premiéra nebo francouzského prezidenta Françoise Hollanda.

Dělám to, protože věřím, že příštích pět let přinese mnoho objevů, které pomůžou vyřešit problémy se změnou klimatu. „Moderní technologie kompletně změnily způsob, jakým lidé žijí, proto tedy můžeme vytvořit bezemisní budoucnost, pokud se k tomu zavážeme; uvedl Bill Gates.

bill-gates-jpg

Bill Gates už v minulosti investoval do projeků, které se týkaly solární nebo větrné elektrárny

Víme také to, že se Gates do nové výzvy nepouští sám, spolu s ním by totiž mělo své miliardy do rozvoje bezemisních energií investovat několik dalších miliardářů, které podpoří významní světoví státníci z USA, Indie a Francie. Vzhledem ke Gatesových rozsáhlým charitativním zájmům se nejedná o první pokus o proniknutí do této oblasti. Už v minulosti totiž Gates investoval do projektů jako byly například solární nebo větrné elektrárny.

Zdroj: Czechcrunch

Komentáře

Nahoru