Dnes vyšlo 15 článků

BICYKL BUDOUCNOSTI: Upozorní vás na blížící se auto a najde ideální trasu

BICYKL BUDOUCNOSTI: Upozorní vás na blížící se auto a najde ideální trasu

Stačí vložit smartphone do připraveného místa v konstrukci a klasické jízdní kolo se promění na moderní zařízení, které se přizpůsobí vašim potřebám. V americké Kalifornii působí proslulý výrobce jízdních kol Specialized, který je na trhu s tímto sortimentem zboží od roku 1974. Představuje nejznámějšího výrobce bicyklů vůbec, a proto není překvapení, že je lídrem na poli s inovacemi.

Za nejnovější inovací stojí designér značky Robert Egger, který do nového modelu zasadil smartphone. Jízdní kolo fUCI, jak ho sám Egger pojmenoval, jde proti pravidlům, které se respektují při výrobě bicyklů.

Screen_Shot_2015-09-14_at_10.49.49_AM

Robert Egger se svým vynálezem

Mozkem bicyklu fUCI je smartphone

Jedno kolo je menší než druhé, přední části dominuje čelní sklo a pohon zajišťuje elektrický motor. Nejdůležitější součástí bicyklu je smartphone, který snadno vložíte do konstrukce kola na vyhrazené místo. Poté prostřednictvím chytrého telefonu nastavíte vše, na co si jen vzpomenete – zamykání, přesnou trasu, čas zapnutí světel. Při foukání kol vás chytrý telefon bude informovat o optimálním tlaku v kolech. V neposlední řadě vás bicykl sám upozorní na blížící se automobil, neboť je osazen speciálním senzorem.

EggerUCI_1280_20150618_s33.3-0047

Stačí vložit smartphone a můžete jet

Designér Robert Egger inovativní bicykl navrhoval ve svém volném čase. Přestože společnost Specialized zatím neplánuje uvedení kola do prodeje, možná se jedná o bicykl budoucnosti.

Zdroj: Dailydot

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru