BFU

BFU je velmi zajímavá zkratka označující nezkušeného uživatele používaná v oblasti IT a Internetu. Má desítky významů – z těch nejznámějších jmenujme například Bloody Fucking User – česky přibližně Kurevsky Debilní Uživatel, Beginner For Unix – Unixový začátečník, BrainFree User – Uživatel bez mozku, Blbý Franta Uživatel či Běžný Frontový Uživatel.

Jak již bylo řečeno, označují běžného uživatele, kterého nemají rádi až nesnášejí lidé v této oblasti více zběhlí (nejznámější je pravděpodobně obsluha zákaznické linky, která musí „step-by-step“ (krok za krokem) vysvětlovat postup vedoucí k cíli), protože je absolutně neschopný a umí pouze klikat myší na vše, co se mu zobrazí. Při sebemenším problému panikaří, hledá pomoc, zvedá telefon a všechno svádí na cizí vinu, ačkoliv jde o drobnou chybu („ono se to pokazilo“, „předtím to fungovalo“, „je to špatně udělané“). Není ani schopný popsat problém a už vůbec ne nedokáže sám najít řešení.

Tato zkratka v sobě skrývá také jednu obrovskou zvláštnost – podle výzkumů prý původně pochází z českých končin, což bylo nejednou potvrzeno zejména neznalostí tohoto výrazu uživateli ze zahraničí. Doporučuje se tedy používat výraz BFU předvším v Čechách či na Slovensku a okolních státech. Lidé z ostatních státu totiž nemusejí mít ani ponětí, o čem je řeč. Namísto BFU tedy v zahraničí doporučujeme používat nejvhodnější alternativu – slovo lamer.

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru