Dnes vyšlo 15 článků

Bezpohlavní bradavky bojují proti cenzuře na Instagramu

Možná jste si všimli, že Instagram nepovoluje vkládání určitých (rozumějte nahých) fotek. Jednou z věcí, které mu vadí, jsou bradavky. Tedy především ženské bradavky, protože u mužů je to v pohodě. A přesně tohle se nelíbí někomu, kdo stojí za účtem @genderless_nipples.

Účet @genderless_nipples (tedy bezpohlavní bradavky) má zhruba 10 000 followerů, kteří stále přibývají. Jeho jediným účelem je dosáhnout bradavkové rovnocennosti. Snaží se prostě poukázat na to, že je nefér, když muži mohou bradavky normálně ukazovat a ženy ne.

nipple

Podmínky Instagramu to zakazují

„Víme, že by se lidi někdy chtěli pochlubit uměleckými či tvůrčími nahými fotkami v přírodě, ale z různých důvodů na Instagramu nepovolujeme nahotu. Za tu jsou považovány fotky, videa a další digitálně pořízený obsah, který ukazuje sexuální styk, pohlavní orgány či nahé zadky a ženské bradavky. Ale fotky jizev po mastektomii či kojících žen jsou povoleny. Nahota v obrazech či na sochách je také v pořádku.“

To jsou docela absurdní podmínky, co říkáte? Instagram v komentáři pro Wired uvedl, že si přeje, aby se lidé mohli vyjadřovat, jenže musí brát ohled na různý věk, prostředí a přesvědčení uživatelů.

V pořádku. Ale proč potom na Instagramu může být něco jako tohle? Skutečně si Instagram myslí, že pro malé děti bude horší vidět jednu bradavku?

vanity-squad

Rozdíl nepoznáte

Vraťme se ale k původním bezpohlavním bradavkám. Že by účet něco změnil v podmínkách Instagramu, je nepravděpodobné. Ale jedno ukazuje docela dobře. Na tyto fotky, kdy je bradavka přiblížená, je Instagram krátký. Poznat, zda jde o mužskou či ženskou bradavku, prostě není možné. Jen si to zkuste!

nipples

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru