Bezplatná wi-fi v Olomouckých parcích

Bezplatná wi-fi v Olomouckých parcích

V ulicích a v parcích města Olomouc, můžeme najít solární lavičky. Nenechte se zmást. Lavičky nebudou horké, když si na ně sednete, ale sluneční energií si může dobít mobilní telefon anebo se dokonce připojit na signál wi-fi.

Smartphony mají velký problém s výdrží baterie, v půlce dne se na obrazovce objevuje jen mizivé procento. Je to způsobeno i tím, že chceme být neustále online, a tak máme nonstop puštěná mobilní data, které spotřebu baterie navyšují. Stalo se téměř běžným řešením dobíjení mobilního telefonu v obchodních centrech a kavárnách.

Nové možnosti

Novinkou je ale možnost nabíjení například v parku nebo přímo na ulici. Toto je umožněno díky solárním lavičkám. Je to přizpůsobeno krásnému letnímu počasí a umožňuje to komfortní pobyt venku. Lavičky jsou v Olomouci celkem tři. Jedna lavička se solární technologií není zrovna levnou záležitostí, stojí 90 tisíc korun.

19075047_10206970531021916_82931756_n

Jak lavičky fungují?

Na lavičce je umístěno několik USB portů, kam si připojíte nabíjecí kabel. Další předností chytré lavičky je připojení k wi-fi. Pokrytí internetovou sítí je až 4 metry v jejím okolí. Nemusíte se bát, že by byla lavička rozpálená od slunce a nedalo by se na ní sednout. Nad solárními panely je čtyřcentimetrové plexisklo, které horkost izoluje.

Využití solárních laviček bude jistě hojné. Olomouc je městem mladých studentů, kteří drží krok s technikou a potřebují být v online světě aktivní.

Zroj, text/foto: olomoucky.denik.cz, instagram 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru