Bezpilotní mise na Mars již v roce 2018: Pak jsou na řadě lidé

Téma života na Rudé planetě je zase o něco ožehavější, než tomu bylo dříve. Organizace Mars One zabývající se projektem budoucí kolonizace Marsu hodlá v roce 2018 vyslat na planetu bezpilotní misi, která by ještě více prozkoumala Mars a připravila tak optimální podmínky pro kolonizaci.  

Bezpilotní sonda

Usilovná práce na koncepci bezpilotního modulu

Na koncepci bezpilotního modulu pracuje momentálně firma Lockheed Martin. K vypuštění by měl být nachystaný v květnu roku 2018. Hlavním podkladem pro vznik tohoto modulu se stala známá sonda Phoenix. Ta přistála na povrchu Marsu v květnu roku 2008. Kontakt s ní měla NASA až do listopadu téhož roku. Na vývoj sondy, která bude hlavní hrdinkou misi Mars One, bylo vyčleněno celých 256 000 dolarů.

Satelit na orbitě

Na své koncepci pracuje i SSTL

Společnost Surrey Satellite Technology Ltd (SSTL) vyvíjí dnes svou vlastní koncepci komunikačního systému. Ten by měl zaštítit spojení s Rudou planetou v době mise. Měl by hlavně přenášet video pocházejících z komunikačních satelitů rozmístěný na orbitě Rudé planety.

Nasa

Koloniální meziplanetární internet

SSTL počítá mimo jiné i s tím, že jejich systém bude sloužit i lidem, kteří budou vyslání na Mars v horizontu dvou let od bezpilotního projektu. Na Mars by měli lidé odlétat ve dvou po dvouletých intervalech. Připomeňme, že cesta na Mars zabere zhruba 7 měsíců. Video z Marsu by představovalo jediné spojení s těmito kolonizátory. Na studii týkající se této problematiky bylo vyčleněno celkem 80 000 dolarů.

Mars

Projekt klidně můžete podpořit

Jestliže vás projekt zaujal, klidně jej můžete finančně podpořit. Dostanete za to vstupenku na párty v roce 2018 konané k příležitosti vzhledu bezpilotní sondy. Jen pro zajímavost, projekt je podporován celkem 82 zeměmi světa. ČR je mezi nimi na 32. pozici!

Zdroj: https://www.ibtimes.com/nasa-targets-4-potential-landing-sites-2016-insight-mars-mission-study-planets-core-1402823
        https://www.bbc.co.uk/news/science-environment-24962919
        https://technorati.com/technology/article/the-mars-one-project-hopes-to/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru