Bezpečnostní prvek na silnice od Samsungu: Při předjíždění kamionu už nebudete riskovat

V předním nárazníku kamera, na zadní stěně návěsu čtyři velké obrazovky – takové vybavení by měl mít každý kamion. Řidiči jedoucí za dlouhým kamionem uvidí i to, co se děje před kamionem. Předjíždění by tak bylo mnohem bezpečnější a méně riskantní.

Na českých silnicích ročně vyhasnou stovky nevinných životů, dokonce bez vlastního zavinění. Důvodem je nedostatek dálnic a vysoký počet kamionů, který denně republikou projíždí. Navíc řidiči kamionů spadají do skupiny těch méně tolerantních a často nám situaci na silnici ztěžují. Vývojáři společnosti Samsung se rozhodli použít již dávno vyvinutou technologii právě na silnicích.

samsung truck

Snadnější a bezpečnější předjíždění kamionů

Elegantní a bezpečné řešení od Samsungu

Na předním nárazníku kamionu je nainstalovaná kamera a zadní část návěsu je obohacena o čtyři velké obrazovky. Řidič jedoucí těsně za návěsem vidí, co se děje vpředu. Může tak snadno a bezpečně vyhodnotit situaci, zda předjet pomalejší, avšak větší vozidlo. Tato technologie je využitelná také v noci, protože kamery jsou vybavené funkcí nočního režimu.

V současné době je technologie aplikovaná jen na několika kamionech na světě. Nicméně je pouze otázka času, kdy se tento bezpečnostní prvek objeví i na našich silnicích a sníží tak vysoká čísla nehodovosti.

Zdroj: Rt.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru