Bezpečí na internetu neexistuje. Buďte chytří

Na internetu není bezpečno. Ať už pracujete kdekoliv a jste kdokoliv, vaše osobní informace již v dnešním světě nejsou v bezpečí. Ale i tak se do jisté míry můžete bránit počítačovým podvodům.

Vaše údaje u zaměstnavatele online

Nemusíte přidávat příspěvky na Facebook nebo nahrávat fotografie na Instagram, aby hackeři dokázali získat vaše datum narození, adresu bydliště nebo dokonce číslo vašeho účtu. Toto se stává i proto, že spousta zaměstnavatelů si údaje o vás zachovává online a hackeři se k nim dostanou velmi snadno.

15027738760_81510074b1_z

zdroj: flickr.com

Využití vašich dat k phishingu

Denně jsou napadeny servery vlád i firem. Tyto útoky a získávání citlivých informací mohou mít pro jednotlivce velmi vážné důsledky. Primárním cílem krádeží osobních informací je jejich využití v tzv. phishingu, který funguje tak, že vám přijde email například od vaší banky s tím, že jsou žádány přístupové údaje k vašemu účtu. Phishingové útoky jsou personalizované a často vypadají pro spoustu lidí velmi důvěrně. Většina z nás však ví, že přístupové údaje k účtu banka po emailu nikdy nežádá.

Pravidelně aktualizujte svůj SW

Velmi nebezpečné je neudržovat svůj software aktualizovaný. Pravidelně aktualizujte prohlížeč, který používáte, a stejně tak i programy jako například Adobe Acrobat, Flash a další. Starší verze totiž často obsahují bezpečnostní díry, které jsou často zneužívány i amatérskými hackery.

Úplná bezpečnost na internetu neexistuje. Ale budete-li opatrní a skeptičtí, pravděpodobnost, že nepovolaná osoba  získá vaše údaje, se zmenšuje.

zdroj: foxnews.com, foto: flickr.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru