Dnes vyšlo 15 článků

Bezobalová zubní pasta z Kanady

Bezobalová zubní pasta z Kanady

Ústní hygiena je nedílnou součástí každodenní rutiny. Vzhledem k životnímu prostředí, je ale čistění zubů pro přírodu velmi zatěžující. Není to kvůli samotnému čistění, ale kvůli odpadu, který při něm produkujeme. Jedná se o kartáček a zubní pastu. Alternativy, které nahrazují klasický plastový zubní kartáček již existují a jsou běžně kupovány. Avšak něco jiného je to v případě zubní pasty. Tuba, ve které je zubní pasta obsažena se velmi špatně recykluje. S klasickou zubní pastou však může být brzy konec. Může být nahrazena malými čistícími kuličkami.

Zubní pasta a její vymačkávání je problémem, kterým se zabývají dva vědci z Kanady. Chtějí nahradit klasickou tubu z vrstev plastu a hliníku. Napadl je tedy geniální nápad a to malé kuličky, které se při kontaktu s vodou rozpustí. Malé pilulky jsou uloženy v papírovém sáčku, který se již bez problému recykluje. Další výhodou je, že se již nebude pastou plýtvat. Zkrátka si vezmete jednu kuličku na jedno čištění zubů. Oproti tomu jste z tubové pasty mohli vymáčknout kolik jste chtěli a možná i více, než je potřeba.

ProductImage1

Vědci si založili vlastní startup s názvem Change Toothpaste. Pilulku při použití jemně nakousnete a ona začne pěnit jako zubní pasta. Pak už jen zuby klasicky vyčistíte. Pilulky údajně neobsahují fluorid, lepek, mléčné produkty, stopy ořechů nebo sóji. Může je tedy používat naprosto každý.

A kolik pilulky stojí? Za jeden sáček, který obsahuje 63 pilulek, zaplatíte 230 korun. Zatím se ale mohou objednat jen v Kanadě.

Zdroj, foto: changetoothpaste.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru