Nová technologie umožní bezdrátové nabíjení telefonů pomocí ultrazvuku

Bezdrátové nabíjení je velmi praktické, dostatečně rychlé a pohodlné. Ovšem tato technologie má v současnosti ještě několik nevýhod, například to, že přenos energie mezi nabíječkou a telefonem je zatím možný jen na menší vzdálenost – nanejvýš několik metrů.

Nová technologie však chystá bezdrátové nabíjení pomocí ultrazvuku, která by měla umožnit nabíjet telefon i na větší vzdálenosti. Dobíjení zvukem? Ano! Zní to sice jako sci-fi, ale společnost uBeam připravila rozsáhlou zprávu o tom, že ultrazvuk se dá opravdu potencionálně využít na bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, tabletů nebo dokonce notebooků.

S touto technologií vydrží telefon nabitý po celý den

Stále ale existují určité omezení, které brání plnému využití této technologie. Jedním z nich je například to, že se vyžaduje přímý výhled nabíječky na mobilní telefon. Ovšem můžeme říct, že mobilní telefon nabitý touto technologií vydrží nabitý celý den. Screenshot_1

Tato technologie má potenciál, ale stále je co zlepšovat

Jak můžeme vidět, firma uBeam má ještě stále co zlepšovat. Je však jisté, že tato technologie má smysl a je potřebné ji nadále sledovat a zlepšovat. Představte si, že sedíte na kávě s přáteli nebo doma a váš mobilní telefon se nabíjí bez toho, aniž byste si to uvědomovali.

Zdroj: Mojandroid

Komentáře

Nahoru