Bezdrátová sluchátka AirPods snoubí jednoduchost a technologii

Společnost Apple představila sluchátka AirPods, která přichází s inovativní bezdrátovou technologií vycházející z technologie Bluetooth. Tato sluchátka jsou ojedinělá tím, že nemají žádný kabel, tedy ani kabel mezi pravým a levým sluchátkem. A nabíjení je zajištěno přes dockovací stanici, která slouží i jako cestovní či přenosná krabička pro sluchátka.

Bezdrátová sluchátka se nastaví jedním klepnutím, přičemž zůstávají automaticky zapnutá a připojená. I použití je naprosto jednoduché, protože samotná sluchátka poznají, že je máte v uších. Pokud je z uší vyděláte, přehrávání se automaticky pozastaví, a pokud si je do uší nasadíte, přehrávání se opět spustí.

airpods-sluchatka

Zdroj: Apple

Sluchátka AirPods disponují čipem W1, jehož konstrukci navrhla samotná společnost Apple. Tento čip se stará o veškeré funkce sluchátek, účinné bezdrátové připojení a perfektní zvuk. Ačkoliv je kladen důraz na vysoký výkon, neprojevuje se na životnosti baterie. Čip je k baterii naprosto šetrný a hudbu můžete poslouchat na jedno nabití i 5 hodin. Ještě je otázkou, zda se tato informace od Applu naplní i ve skutečnosti.

Nespornou výhodou je, že sluchátka disponují mikrofony, které společně s čipem W1 poslouchají okolní ruch a jsou na základě toho schopny aktivně potlačit šum. Mikrofony mají i další funkci. Slouží k audiohovoru, přičemž stačí na sluchátka poklepat a můžete uskutečnit audiohovor. AirPods jsou totiž vybavené dotykovými senzory a dvěma akcelometry, které umožní dotykem přijmout hovor, změnit skladbu a další.

airpods-2

Zdroj: Apple

Už jsme zmínili, že k nabíjení se používá dockovací stanice, která na jedno nabití vydrží až pět nabíjení sluchátek. A pokud budete sluchátka nabíjet 15 minut, potom vám vydrží na 3 hodiny poslouchání. Krabička slouží i ke spárování s každým zařízením Apple. Sluchátka tedy komunikují s iPhonem, hodinkami Apple Watch či Macem.

Bezdrátová sluchátka nejsou levnou záležitostí. V USA se budou prodávat bez daně a cla s jednoletou zárukou za 159 dolarů. A pokud se k nim připočítá clo, daň a marže, v České republice budou k dostání za 4 990 korun.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru