Berlín chce nabídnout ve svém městě internet zdarma

Berlín chce nabídnout ve svém městě internet zdarma

Primátor německé metropole Berlín Klaus Wowereit chce následovat příklad hlavního města Velké Británie a poskytnout obyvatelům a turistům bezplatné připojení k internetu prostřednictvím technologie Wi-Fi.

Wowereit své plány na Wi-Fi v centru města opakovaně navrhl členům berlínského zastupitelstva a označil ho za ekonomickou prioritu. Podle primátora je takovýto krok nevyhnutelný i z hlediska sociálního.

Londýn bude mít od března největší wifi zónu s bezdrátovým připojením v Evropě. Osmimilionové město chce tak turistům a obyvatelům poskytnout bezplatné připojení na internet kdekoliv ve městě. Cílem je, aby mohli lidé sdílet svoje zážitky, dojmy a fotografie z Londýna se svými přáteli po celém světě. Také to souvisí s tím, že již v létě se stane město dějištěm olympijských her.

Zdroj: iol.co.za

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru