Bentley vymýšlí holografického komorníka v autě

Cítíte se osamocení? Nemáte si v autě s kým povídat? Počkejte pár let a pak bude problém vyřešen. Bentley totiž uvažuje o holografickém společníkovi, který by vždy mohl sedět na zadním sedadle.

Z těžko pochopitelných důvodů (snad ve snaze ještě více oddělit majetné lidi od nemajetných) pracuje luxusní automobilka Bentley na virtuálním komorníkovi, který bude žít ve vozidle a připomínat majitelům, jak jsou bohatí.

Britský výrobce s tím ale dělá dost velké tajnosti, takže toho vlastně moc nevíme. Můžeme si představovat, že jejich virtuální asistent bude fungovat jako Siri nebo Cortana, jen bude vypadat aspoň trochu fyzicky. Ale možná to taky bude úplně jinak. Co všechno bude umět, můžeme zatím jen tipovat. Mohl by mít třeba funkce:

  • číst ceny akcií a gratulovat při chytré investici
  • počítat nahlas každou korunu na účtu řidiče
  • vyhledávat nejdražší restaurace v okolí

Máte nějaké další návrhy?

assistant

Tak to je on. Váš budoucí asistent.

Neexistují žádné informace o tom, kdy a jestli vůbec bude holografický komorník k dispozici. Máme vlastně jen jeden obrázek a vyjádření ředitele designu Bentley Stefana Sielaffa, který si myslí, že by v něčem takovém mohla být budoucnost.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru