Dnes vyšlo 15 článků

Apple koupil startup, který sleduje váš spánek

Apple získává startup Beddit, který se zabývá vývojem senzoru pro monitorování spánku. Beddit v pondělí oznámil svým zákazníkům, že nyní budou jejich údaje shromažďovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Apple. O této zprávě informoval server CNBC, který spatřil tuto informaci na stránkách startupu.

Apple dokonce ve svém e-shopu nabízí monitor spánku Beddit za 150 dolarů, čímž jen potvrdil to, že skutečně startup Beddit získal. Senzor Beddit vypadá jako tenká obdélníková podložka, která sleduje srdeční frekvenci uživatele, čas vstávání, ba dokonce i chrápání. Podle těchto údajů aplikace vypočítá spánkové skóre a probudí uživatele v „optimální“ čas.

Uživatelé Apple Watch si už dlouho přáli senzor spánku zabudovaný v zařízení. Aplikace Beddit je jednou z mnoha, která může sloužit jako dočasné řešení. Beddit odstranil ze svého webu stránku týkající se aplikace, ale aplikace je stále ke stažení v  App Store.

beddit monitor

Zdroj: Beddit.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru