Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: BCV solutions: CzechIdM vychází ve verzi 10.8 – zaměřuje se na nového grafického průvodce, agendu konektorů a tokenů

Aktuálně vyšla nová verze českého SW správce identit CzechIdM – verze 10.8 od společnosti BCV solutions. Vývojáři pokračují v trendu vylepšování uživatelské přívětivosti. Nový grafický průvodce připojením k systému Microsoft Active Directory pomůže administrátorům s prací s napojováním systému. A dále? Výrazný milník spočívá ve vytvoření agendy vzdálené správy konektorů a agendy evidence přihlašování. 

Tato verze završuje sérii CzechIdM 10, a proto se stává další verzí LTS, dlouhodobě podporovanou verzí. Výhledově nahradí předchozí LTS 9.7. Hlavním cílem nové verze CzechIdM 10.8. je opět lepší uživatelská přívětivost softwaru. Nový grafický průvodce připojením (wizard) k systému Microsoft Active Directory usnadňuje napojení.Agenda konektorů ulehčuje správu všech konektorů, které se v IdM používají a manuální přiřazování role garanta usnadní operace přiřazení, odebrání i nahrazení vedoucího uživatele.

Nový průvodce připojením (wizard) k systému Microsoft Active Directory 

Propojení Active Directory s CzechIdM je klíčovým prvkem integrace identity manageru do prostředí firem. Běžné připojování systému k IdM se všemi variantami nastavení může být pro mnoho i pokročilých uživatelů relativně složitou záležitostí. „Nový grafický průvodce je založen na našich nejlepších zkušenostech s efektivní správou systémů Active Directory a velmi usnadňuje napojení,“ uvádí Lukáš Cirkva, CEO, partner, jednatel ve společnosti BCV solutions,https://www.bcvsolutions.eu/.

Agenda konektorů

Cílem této agendy je usnadnit administrátorům správu všech konektorů, místních i vzdálených, které se v IdM používají. Agenda je k dispozici v hlavní nabídce Systém, Connector servers. „Jsou zde zobrazeny jak konektory nainstalované společně s CzechIdM, tedy lokální, tak i používané konektory dodatečné, remote,“poukazuje odborník z BCV solutions.

Agenda ověřovacích tokenů

Hlavní výhodou této agendy je schopnost spravovat autentizační tokeny přímo prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní IdM. Například můžete odhlásit konkrétního uživatele, můžete odhlásit také všechny uživatele a vynutit tak znovupřihlášení anebo vygenerovat nový přihlašovací token.

Manuální přiřazování role garanta

Byly přidané nové hromadné akce pro operaci přiřazení, odebrání nebo nahrazení vedoucích uživatelů. „Umožňují správcům nebo jiným oprávněným uživatelům IdM snadno měnit vedoucího velkému množství účtův jediném kroku,“ podotýká Lukáš Cirkva, CEO, partner, jednatel ve společnosti BCV solutions,Změny se použijí na všechny úvazky vybraných identit.

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru