Bazény z materiálu Albistone® vydrží

Léto se blíží, a pokud se letos chcete koupat ve vlastním bazénu, je na čase přemýšlet, kam přesně ho umístíte, jak bude vypadat a také jaký materiál zvolíte. Pojďme se na to podívat a bavit se o bazénech zabudovaných v zemi, protože ty nadzemní jsou jen dočasným řešením.

Nadzemní bazény se vyrábí z materiálů, které rychle degradují a jejich zastřešení je daleko komplikovanější, ne-li nemožné. Zapuštěné bazény jsou pochopitelně dražší, ale životnost je několikanásobně vyšší, a jakmile je jednou postavíte, investice téměř končí. Opravy jsou daleko méně časté.

Mluvili jsme tu o materiálu bazénů, tak se na něj pojďme blíže podívat. Asi nejběžnější materiál je dokonale hladký a pevný laminát, který nekřehne, neoxiduje a je velmi odolný proti poškrábání. Pro většinu lidí je bohatě dostačující. Dále to jsou fóliové bazény, které jsou levnější, a jejich montáž je rychlejší. Fólie je sice pevná, ale je to pořád jen fólie. Při tomto řešení je možná lepší uvažovat o tzv. těžké fólii.

albistone

foto/Zdroj: Albixon a.s.

V čem je Albistone® revoluční?

Pak tu máme ještě jednu možnost. Unikátní materiál Albistone®, který v Česku zastupuje společnost www.albixon.cz. Sami ho vyvinuli tak, aby vycházel  z vlastností laminátu a ještě je vylepšil. Nebledne na slunci, je odolnější proti mechanickému poškození, mrazuvzdorný (vydrží -40°C až +70°C), zdravotně nezávadný a jeho životnost dosahuje až 50 let.

Také se vám nestane, že by praskl ve svárech. Bazény Albistone® jsou vyráběny spojením desky a rolované pásoviny. Obě části se horkovzdušně svařují, svár je dokonce pevnější než samotný materiál.

bazeny

foto/Zdroj: Albixon a.s.

Jaký bazén je nejlepší pro mě?

To nelze tak snadno určit. Záleží třeba i na tom, kolik máte na zahradě místa, jakou částku jste ochotní investovat či jaký typ bazénového zastřešení si vyberete. Bazén bez zastřešení totiž prakticky nemá cenu. Se střechou bude koupání bezpečnější, voda čistší a teplejší. Teplota se zvýší v průměru o 8°C.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru