Bazarové a porovnávací servery: Kde levně nakoupit co potřebujete

Bazarové a porovnávací servery: Kde levně nakoupit co potřebujete

I když internetové obchody nabízejí snad všechno zboží, na jaké si jen vzpomenete, často si ho kvůli finanční situaci nemůžete dovolit. A pokud vám nevyhovují aukční servery, je zde ještě jedna možnost. Staré dobré inzeráty z novin existují samozřejmě i v elektronické podobě a mnohdy nabízejí daleko levnější cenu, než  jakou byste našli jinde. Chcete tedy něco levně sehnat, nebo naopak něco prodat? Na jaké stránky byste se měli orientovat?

Sbazar

Jak už napovídá ono velké S na začátku, jedná se o jeden z projektů Seznamu. Tento internetový bazar je největším na české síti. Stránky jsou přehledně roztříděny a je snadné se v nich orientovat. Rozhodně je to nejlepší místo, kde začít. Existuje zde možnost váš inzerát více zviditelnit, ovšem za patřičný příplatek.

Bazos

Další oblíbený bazar. V současné době obsahuje téměř 395 tisíc inzerátů všech kategorií. Zajímavé je zde vyhledávání, kromě klasického hledání nabídky/poptávky zde můžete zadat také své poštovní směrovací číslo a určit si, do jakého okruhu bude web inzeráty hledat.

Hyperinzerce

Posledním bazarem, který stojí za zmínku, je právě hyperinzerce. V zásadě se od předchozích dvou neliší.

Porovnávací servery

Pokud přesto upřednostňujete nové zboží a chcete jen zjistit, kde ho nakoupit nejlevněji, určitě navštivte některé ze stránek zaměřujících se na porovnávání cen jednotlivých eshopů.

Heureka

Prvním z těchto webů je Heureka. Pro nakupujícího je to velmi příjemný web, nejen díky tomu, že vám rychle ukáže, kde jsou nejlevnější ceny, ale můžete si také přečíst hodnocení a recenze jednotlivých obchodů. Samozřejmě je hodnoceno i zboží, takže v podstatě všechny informace, které potřebujete, najdete na jednom místě. Web obsahuje navíc i službu pro vyhledávání slev.

Zbozi

Podobná porovnávací služba, tentokrát od Seznamu. Na rozdíl od Heureky nemá tak propracované grafické prostředí a obsahuje o něco méně informací. Ale na druhou stranu dokáže vyhledávat i ve větších bazarech, což je velké plus.

Hledejceny

Další podobně zaměřené stránky, které ale obsahují méně obchodů. Tato stránka nabízí rovněž zajímavé tipy na dárky.

Závěrem je třeba říct, že se tyto servery rozhodně vyplatí používat. Nejen z informačního hlediska, ale hlavně proto, že vám pomohou ušetřit slušné peníze.

Komentáře

Nahoru