Dnes vyšlo 15 článků

Bavte se s hravými neurálními sítěmi Googlu

Spousta webových služeb dnes používá inteligentní neurální sítě. Učí se automaticky upravovat naše fotografie, přiřazovat jména obličejům nebo překládat jazyky. Google je znám svými osobitými hrátkami s webovými technologiemi. Stačí se podívat na jeho stránky s experimenty s umělou inteligencí Google AI.

Některé z hravých způsobů využití těchto sítí si teď můžete sami zkusit. Pro hravé programátory jsou dokonce přístupné kompletní kódy pro tvorbu svých vlastních experimentů. Ty pak mohou rovněž sdílet s celým světem. Zde je pár z nich.

giorgio

Zdroj: TechCrunch

Giorgio Cam použije kameru vašeho laptopu či telefonu. Ukážete mu objekt a on jej pojmenuje. To se mu daří s někdy větší a jindy menší přesností. Učí se. Na základě odhadu předmětu pak složí krátkou píseň s rýmy, kterou vám sám zazpívá i s hudbou.

A.I. Duet si s vámi zahraje klavírní duet. Zahrajete své noty a on naváže svým vlastním, vhodným pokračováním písně. Z několika útržků skladeb a bezpočtem kombinací, které s ním lidé hrají, se sám učí vhodně doplňovat a tvořit tak klasickou hudbu.

Quick, Draw! se snaží  uhodnout, co právě kreslíte na základě informací z kreseb tisíců lidí před vámi. Učí se, jak uhodnout například kočku, ať už nakreslíte její obrys, její hlavu, či jen nos s vousky.

Zdroj: Engadget

Komentáře

Nahoru