BatSuite je slovenský startup, který chce pomoci nevidomým po celém světě

BatSuite je slovenský startup, který chce pomoci nevidomým po celém světě

V lednu tohoto roku se na slovenské startupové scéně objevil projekt s názvem BatSuite. Tento startup má globální potenciál a můžeme si být jistí, že o něm ještě uslyšíme.

Tento pomocník pro nevidomé byl poprvé představen na vídeňském Startup Weekend. Tým ve složení Michal Maxián, Pavol Bujna, Peter Zildner, Matej Králik a Keith z Hong Kongu během 52 hodin práce s tímto projektem obsadil třetí místo v soutěži. Tento projekt se líbil také díky tomu, že funguje na principu ultrazvukových vln. Využívá tedy schopnosti netopýrů k rozeznávání objektů a “netopýra” mají také ve svém logu a názvu.

foto: startupers.sk

foto: startupers.sk

Jak zařízení funguje?

Signál se odráží od předmětů ve vzdálenosti 0,1 – 2 metry a podle vibrací a zvuků pozná nevidomá osoba, jak daleko se objekt nachází.

Michal Maxián prozradil, že i nadále na zařízení pracují a budou přidávat nové, zajímavější funkce. Zařízení vydrží na jedno nabití až týden.

foto: startupers.sk

foto: startupers.sk

BatSuite zaujal i v Německu

Minulý čtvrtek tým BatSuitu absolvoval dvoutýdenní pobyt v Německu. Tam byli pozvání německým startup akcelerátorem Hardware.co. Pobyt zakončil Demo day, kde tým ukázal svůj produkt, prodali první prototyp a získali první objednávky na toto zařízení.

foto: startupers.sk

foto: startupers.sk

S velkým potenciálem do světa

Slovenský tým vývojářů se přihlásil i do dalších světových akcelerátorů jako je Bolt, Techstars nebo Y Combinator, který je nejlepším akcelerátorem startupů na světě.

Vypadá to, že naši slovenští kolegové dali vzniknout projektu, který bude jednou pomocí pro miliony nevidomých po celém světě.

 Zdroj: startupers.sk

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru