Dnes vyšlo 15 článků

BARNACLE: Alternativa k ocelové botičce na kolo

Ocelové botičky na kolo, kterou policie denně rozdává za špatné parkování, mají spoustu nevýhod. Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla (TPZOV), kterému se lidově říká botička, může poškodit kolo či blatník. A v České republice není možné nainstalovat standardní botičku na všechna kola.

Za alternativou k botičce stojí americká společnost Barnacle Parking. Vynález zvaný šátek na oči je ve své podstatě plastový obdélník se silnými přísavkami na sklo. Jakmile policista položí tento prostředek na čelní sklo a aktivuje jej, přisaje se, a tak automobil nebude moct odjet. Žlutý obdélník totiž zabrání výhledu přes čelní sklo.

Barnacle disponuje zabudovaným GPS modulem a připojením k mobilnímu internetu. A tak když budete chtít i přes tuto překážku odjet, policie ihned zjistí, kde se pohybujete. Dále má zařízení alarm, který se spustí, pokud byste se ho snažili z čelního skla odstranit násilím. Tradiční botičku na kolo rozřežete bruskou, ale „šátek na oči“ zakrývající výhled na silnici nepřelstíte.

Aby se Barnacle odstranil, musíte zadat správný deaktivační kód. Nespornou výhodou je, že nemusíte čekat na příjezd policie, protože kód získáte takřka okamžitě při zaplacení pokuty přes mobilní telefon. Kód k odemknutí Barnacle obdržíte zprávou na mobilní telefon. Zařízení pak odevzdáte na předem určených místech, a to nejpozději do 48 hodin od jeho odemknutí.

Zdroj: Autoforum

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru