Barbie knížka o programování holkám říká, že hlavně potřebují muže, který by jim pomohl

Barbie knížka o programování holkám říká, že hlavně potřebují muže, který by jim pomohl

Barbie je známá jako velká kariéristka, ale v nové knize to vypadá trochu jinak. Knížka má být o tom, že i holky mohou být programátorky. Nicméně v knize pak Barbie vysvětluje, že holky k programování vlastně potřebují kluky, kteří by jim pomáhali.

V knížce s názvem Barbie: I Can Be a Computer Engineer je Barbie zobrazená jako nešikovná programátorka, která například nechtěně nakazí počítač své sestry virem a nedokáže chybu opravit bez pomoci muže.

Technika není pro ženy, potřebují pomoc

Další část knihy je zase o vývoji hry. Barbie ale pouze přispívá k designovému návrhu, složitější věci by totiž nezvládla.

„Barbie u snídaně vypráví, že vyvíjí hru, ale při rozhovoru se svou sestrou Skipper přiznává, že vlastně navrhuje jen design a potřebuje Stevenovu a Brianovu pomoc, aby hru dokončili. Barbie okamžitě připouští, že s technikou vlastně neumí a podobně jako Disney princezny potřebuje rytíře na bílém koni, aby ji zachránil,“ píše na Amazonu jeden z lidí, kteří knihu četli.

barbie2-1

Barbie se nijak netají tím, že sama vlastně nic nezvládne

Dokážu manipulovat s kluky, to přece stačí

Není se čemu divit, že kniha nebyla přijata s vlnou nadšení. Většina hodnotících ji na Amazonu ohodnotila jednou hvězdou. Navrhují ji přejmenovat na „Dokážu manipulovat s kluky, aby mi něco naprogramovali“.

Existují takové programy jako Girls Who Code. Na podporu dívek v programování, IT a dalších technických oblastech je vyvíjeno nemalé úsilí.  A pak přijde nějaká taková knížka, která už malé slečny učí, že technika vlastně není nic pro ně a že si mají nechat poradit od kluka. Je to v pořádku?

Zdroj: DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru