Barack Obama je konečně na Twitteru

On už tam sice byl, ale o účet @BarackObama se stará jeho volební štáb a účet @WhiteHouse spravuje Bílý dům. Od včerejška má Barack také osobní Twitter účet pod nickem @POTUS.

Abyste si nemuseli lámat hlavu s tím, co tato přezdívka znamená, prozradíme vám, že se jedná o zkratku slov President Of The United States. Z toho také vyplývá, že účet pravděpodobně nebude nadosmrti Barackův. Užívat si jej může jen do příštích voleb. Nebo možná do přespříštích. Každopádně do těch, které prohraje.

potus

Popsal se jako táta, manžel a 44. prezident USA

První tweet

Kdysi jsme rozebírali, jak na Twitteru začínaly významné firmy a jaké byly jejich první tweety. Barack Obama na to šel jednoduše. Prostě všem vysvětlil, že tohle je konečně opravdu on.

„Ahoj, Twittere! Jsem to já, Barack. Opravdu! Po šesti letech mi konečně dali můj vlastní účet.“

Během čtyř hodin nasbíral téměř milion sledujících. Sám přitom zatím sleduje pouhých 65 lidí, mezi nimiž jsou například minulí prezidenti (Bill Clinton), sportovní týmy, kterým fandí, nebo školy, které studoval.

Bílý dům i vládní účet potvrdili, že se skutečně jedná o pravý Obamův profil.

white_house_gov

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru