Dnes vyšlo 1 článků

Banksy prodával na tržišti svoje umělecké díla za zlomek ceny

Bansky je jeden z nejznámějších, ne-li dokonce rovnou nejznámější street artový umělec na světě. Slávu mu kromě jeho děl přinesly i jeho činy. Nyní si Banksy „vystřelil“ z lidí New Yorku, když v neděli svá díla v hodnotě několika milionů korun prodával za pár tisíc.

V neděli v Central Parku spustil prodejní stánek, který byl pojmenovaný „Spray Art“. Ten nikoho nelákal, první zákaznice se objevila až po několika hodinách. A dokonce si vyjednala 50% slevu.

Přitom tyto díla mají obrovskou hodnotu – před pár lety na londýnské aukci se ceny děl tohoto autora pohybovaly v řádech milionů Kč. Druhý zákazník, který nakoupil 4 plátna za 240 dolarů, může být tedy rovněž spokojen.

Celkově tento stánek za den vydělal pouhých 420 dolarů. Přitom tyto díla nijak nevybočovala z Banksového stylu. Rovněž je zajímavostí, že Banksy stále tají svoje osobní údaje.

Víme o něm pouze to, že je mu kolem 30 let a že pochází z Bristolu, kde se poprvé objevily jeho díla. Jeho umělecké výtvory často nesou nějaké kulturní nebo politické poselství.

A nyní se začíná prosazovat i na internetu. Například před pár dny na Youtube vydal video, které se stalo virálním a během týdne získalo více než 5 milionů zhlédnutí. Jedná se o satiru na nynější konflikt v Sýrii.

Zdroj: banksyny.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru